Sypialnia i pokój dzienny jednocześnie – jak to pogodzić?

W teorii najlepszym rozwiązaniem, by zapewnić sobie wysokiej klasy wypoczynek w nocy, jest oddzielenie strefy, w której stoi łóżko, od części mieszkania służących do innych celów. Jednak niewiele osób urządzających swoje pierwsze mieszkanie może sobie pozwolić na wydzielenie osobnej sypialni, a często cała przestrzeń, jaką mają do dyspozycji, ogranicza się do pokoju z aneksem kuchennym. Jak w takim wypadku dobrze się wyspać, a jednocześnie efektywnie spędzać dzień? Oto kilka sprawdzonych podpowiedzi.

narzuta na łóżko do twojego domuZmiana charakteru łóżka przed dobór tkanin

Łóżko lub kanapa, która służy naszemu nocnemu odpoczynkowi, z powodzeniem może stać się miejscem, gdzie relaksujemy się w ciągu dnia, siadamy ze znajomymi na pogawędkę czy zatrzymujemy się na chwilę z ulubioną książką. By było to możliwe, trzeba jednak zapomnieć o nieścieleniu go przez cały dzień – jest to nie tylko nie estetyczne, lecz także budzi poczucie rozleniwienia. Użycie narzuty na łóżko będzie znacznie lepszym pomysłem.

Dobór odpowiedniej narzuty na łóżko do sypialni sprawi, że mebel ten przeobrazi się w zupełnie inną przestrzeń, stając się czołowym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Najbardziej korzystnie wypadnie w tym przypadku prosta, efektowna narzuta na łóżko o zdecydowanym, jednak harmonizującym z resztą pomieszczenia kolorze. Nie warto się także bać dużego, centralnego wzoru na narzucie – małe pomieszczenia nierzadko potrzebują tego rodzaju akcentów.

Parawany i baldachimy

Jeżeli sięgniemy po efekt, jaki wywoła zastosowanie narzuty na łóżko do sypialni nowoczesne wnętrze, jakie staramy się stworzyć, odmieni się nie do poznania. Jak przy tym sprawić, by w razie potrzeby móc odizolować się na łóżku od reszty pokoju, by uciąć sobie poobiednią drzemkę? To szczególnie skomplikowane dla osób, które małą przestrzeń dzielą z partnerami.

W tym przypadku dobrze się sprawdzi zastosowanie powieszonego nad łóżkiem baldachimu. Słowo to kojarzy się może z ciężką, wiktoriańską tkaniną, szczelnie blokującą światło, ale współczesne baldachimy, wykonane przykładowo z lnu, woalu czy cienkiej juty, to zupełnie inna historia. Przestrzeń możemy podzielić symbolicznie także na inny sposób, korzystając z zalet parawanów. Oczywiście, nie sprawdzą się one w blokowaniu dźwięków, ale mają szansę wpłynąć na wzrost psychologicznego poczucia intymności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii dom. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.